کارگاه داستان نویسی هامون

193

مهم ترین رکن کارگاه داستان نویسی هامون،آموزش کاربردی عناصر و تکنیک های داستان نویسی و مشارکت همه اعضا در بحث های کلاس است .

متد و زمان بندی آموزشی کارگاه هامون به این شرح است:

  1. سه ترم مقدماتی، هر ترم، یک ماه و در چهار جلسه، برای آشنایی اعضا با عناصر داستان.

در پایان هر جلسه، با توجه به دروس ارائه شده، تکالیفی برای هنرجویان درنظر گرفته می شود.

+خوانش داستان های کوتاه معروف ایران و جهان و بررسی عناصر درس داده شده در آن ها.

+ تمرین های کارگاهی مبنی بر دروس ارائه شده در هر جلسه.

  1. در پایان سه دوره مقدماتی ، با توجه به عناصر و ساخت قدم به قدم داستان، اعضا یک داستان کوتاهِ نوشته شده دارند که در کلاس به اشتراک گذاشته و مورد تحلیل اعضا و نهایتا مسئول کارگاه قرار می گیرد.
  2. در دوره پیشرفته، افراد به عناصر تسلط پیدا کرده و شروع به نوشتن داستان کوتاه کامل می کنند و در جلسه تعیین شده، آن را به صورت فایل صوتی قرار داده و بقیه اعضا نظر خودشان را راجع به داستان همکلاسی شان ارائه می دهند. در پایان مسئول کلاس نظر دقیق را می دهد.
  3. علاوه بر جلسات کارگاه، یک روز در ماه را به کتاب هایی اختصاص میدهیم که اعضا در طول ماه خوانده اند و نظراتشان را درمورد کتاب ها، به صورت مکتوب و آماده در کارگاه به اشتراک می گذارند.
  4. هزینه دوره مقدماتی (ده جلسه) دویست هزارتومان می باشد. پس از واریز، شما عضو گروه کلاس هامون می شوید و سپس قوانین حضور در کلاس به اعضا ارائه می شود.

شایان ذکر است ظرفیت هر کلاس تا پانزده نفر است و اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کرده اند.

 هدف از برگزاری کلاس های مجازی کارگاه هامون، دسترسی به کارگاه داستان نویسی برای کسانی ست که امکان حضور در  کلاس های آموزشی را  ندارند و یا وقت کافی برای حضور هفتگی در کلاس را ندارند تا بتوانند با اساسی ترین عناصر و تکنیک های داستان نویسی آشنا شوند. در پایان دوره های پیشرفته، آثار برگزیده به چاپ خواهد رسید.

آموزش توسط آقای حسین رحمتی زاده، داستان نویس و منتقد ادبی ارائه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.